آینده ای ترسناک در انتظار بشر

» آینده ای ترسناک در انتظار بشر

تکنولوژی امروزه با سرعت بالایی در حال رشد و توسعه است. و این غیر قابل انکار است که بعضی از تکنولوژی های حال حاضر با همه ویژگی های مثبی که دارند و خدماتی که به بشر ارائه می دهند قادرند مشکلاتی را نیز برای بشر به همراه داشته باشند. با این که تکنولوژی اثر مفیدی بر زندگی بشر دارد ولی به علت سوء استفاده بشر در نحوه استفاده از این تکنولوژی ها با اهداف شرارت آمیز باعث ایجاد جو نگران کننده ای در دنیا شده است. در حالی که پیشرفت علمی همیشه باید مورد تشویق قرار گیرد و مهم است که به فناوری های در حال ظهور توجه شود ولی طریقه استفاده از آن ها بایستی مورد کنترل و نظارت قرار گیرد. فناوری ها به همان اندازه که می توانند پیشرونده بوده و مفید واقع شوند به راحتی می توانند دردسرهایی را نیز با خود به همراه بیاورند. ترسناک ترین تکنولوژی ها می توانند به طور باور نکردنی به نحوی فوق العاده خطرناک مورد سوء استفاده قرار گیرند. امروزه بسیاری از تکنولوژی های ترسناک هستند که بر زندگی ما تاثیرات عجیبی می گذارند. بعضی از آن ها پتانسیل زیادی دارند برای آن که امنیت و آسایش ما را دستخوش تغییر کنند. ما همچنان در تلا ش هستیم که آینده دیجیتالی را هدایت کنیم و یاد بگیریم با تکنولوژی هایی که قبلا قابل تصور نبود چگونه زندگی کنیم. رسانه های اجتماعی، روبات های پیشرفته و واقعیت مجازی به طور همزمان برای خیر و شر استفاده می شوند. برای این که بشر بتواند در این انقلاب تکنولوژیکی به خوبی دوام بیاورد، بهتر است که چگونگی استفاده از این فناوری های وحشتناک را بررسی کنیم.


چاپگرهای سه بعدی و مشکلات امنیتی

افراد می توانند از طریق چاپگرهای سه بعدی اسلحه شخصی خود را در خانه داشته باشند.در حالی که چاپگرهای سه بعدی ممکن است سرگرم کننده بوده و به یک روند تکنولوژیکی جدید غالبا بی ضرر شبیه باشد،ولی انسان ها از آن راهی برای عملکرد خشونت آمیز پیدا کرده اند.

تکنولوژی پرینت سه بعدی به این شکل است که مواد لایه به لایه روی هم چیده می شوند و با روش های مختلف سفت می شوند و استحکام مناسب را پیدا می کنند.فرآیند گذاشتن لایه های مواد و جامد کردن آن هم به طور معمول توسط یک نازل انجام می شود.چاپ سه بعدی ممکن است مقررات را منسوخ کند.در حال حاضر از طریق پرینت های سه بعدی افراد به راحتی می توانند در منزل خود اسلحه تولید کنند.حتی هیچ نیازی نیست که شما تمامی قسمت های اسلحه را چاپ کنید فقط کافی است که قسمت های اصلی و مهم ترین بخش ها را چاپ کنید و دیگر قسمت ها را از فروشگاه های آنلاین خریداری کنید.

وب سایت های مختلف فایل های طراحی و نرم افزار هایی را برای کمک به چاپ و جمع آوری و سوار کردن اجزای اسلحه توسط خود شخص به فروش می رسانند.

اسلحه های ایجاد شده از طریق چاپگر های سه بعدی ثبت نشده هستند و به راحتی هرکسی که به طور قانونی اجازه خریداری اسلحه را ندارد می تواند آن را تهیه کند.در سال 2013،یک مرد که قبلا به علت مشکلات روانی حق خرید اسلحه را به صورت مجاز نداشته با استفاده از چاپگر سه بعدی اسلحه ای برای خود ساخته و به خانه ای در سانتامونیکا در کالیفرنیا حمله کرده و 5 نفر را به قتل رسانده است.به کمک چاپگرهای سه بعدی رایج،ممکن است میلیون ها نفر به کارخانه های کوچک اسلحه در خانه های خود دسترسی پیدا کنند.


خانه های هوشمند و مشکلات آن ها

شاید باورتان نشود اما احتمال این که خانه های هوشمند مخفیانه به شما نگاه کنند زیاد است.خانه هوشمند مجموعه ای است که مجهز به یک زیر ساخت ارتباطی قوی بوده و توسط ساکنان ساختمان مدیریت و برنامه ریزی می شود و ضمن استفاده بهینه از منابع انرژی می تواند آرامش،راحتی و لوکس بودن را نیز به همراه داشته باشد.در یک خانه هوشمند می توان سیستم روشنایی،سرمایش و گرمایش پرده ها،صوت و تصویر و سایر تجهیزات الکترونیکی را طوری برنامه ریزی کرد که با برقراری یک ارتباط هوشمند و یکپارچه بین این تجهیزات محیطی پویا و دل پذیر را فراهم کرد.در نتیجه سیستم های خانه های هوشمند علاوه بر ایجاد آسایش مضاعف در خانه به بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه جویی در زمان و هزینه نگهداری ساختمان نیز کمک شایانی می کنند.

خانه ای با تکنولوژی بالا آرزوی بسیاری از مردم است که امروزه به لطف پیشرفت در تکنولوژی دستیابی به آن محقق شده است.با این وجود،این رویا خطراتی را نیز به همراه دارد،زیرا خانه های هوشمند همیشه به همان اندازه که ما فکر می کنیم مفید نیستند.همه وسایل دیجیتالی که به اینترنت متصل هستند قادر به جمع آوری اطلاعات بسیار شخصی در مورد عادت های روزانه شما هستند و ISP شما قادر است تمام اطلاعاتی را که از آن دستگاه ها دریافت کردید به معرض نمایش بگذارد.

افزایش استفاده از محصولات فناوری در خانه های هوشمند مانند قفل بلوتوث کنترل در از راه دور،کنترل یخچال های هوشمند و... که متصل به وای فای هستند یک خطر بالقوه محسوب می شوند.به گفته کارشناسان تکنولوژی برای مجرمان هک اینترنت و به دست آوردن کنترل ابزار هوشمند منزل و دستیابی به اطلاعات شخصی افراد،به یک دروازه جدید تبدیل شده است.برخی از تلویزیون های هوشمند مجهز به یک میکروفن هستند که همیشه روشن است،به این معنی که ممکن است تمامی مکالمات شما حتی زمانی که تلویزیون نگاه نمی کنید،ضبط شوند.این به اندازه کافی تهاجمی است که تصور شود تبلیغ کنندگان تا حدود زیادی به زندگی شخصی شما دسترسی دارند.اگرچه خیلی ترسناک تر است که فکر کنیم یک بخشی از خانه هوشمند ما توسط افراد نادرست هک شود.


تاکسی های پرنده

شرکت های تکنولوژی به زودی از تاکسی های پرنده رونمایی می کنند. پیشرفت روز افزون خودروهایی که با باتری کار می کنند و استفاده گسترده از پهپادها به این معنی است که اتومبیل های پرواز کننده زودتر از آنچه که فکرش را می کنیم به واقعیت تبدیل می شوند. با این وجود، در مورد تاکسی های پرواز کننده چه فکری دارید؟

شرکت هایی با تکنولوژی چندگانه، تولید کنندگان هواپیما و خودروسازان به دنبال ایجاد تاکسی هایی هستند که بتوانند پرواز کنند. دارا خسروشاهی مدیر ارشد اجرایی Uber، حتی اظهار داشت که می خواهد استفاده از اتومبیل های پرواز کننده را به عنوان بخشی از سرویس اوبر در پنج تا 10 سال آینده شروع کند. هر کس که از پرواز می ترسد، باید با چشم انداز خودروهایی که از طریق هوا پرواز می کنند، فریب خورده باشد، به خصوص این که هر تکنولوژی جدید مجبور است سهم هزینه های خود را در حوادث ناگوار داشته باشد. همچنین این سؤال پیش می آید که راه های هوایی را چگونه ایجاد می کنند. در حالی که هواپیماها مایل ها بالاتر از سطح زمین به طور منظمی پرواز می کنند، آیا همین امر برای تاکسی هایی که در هوا پرواز می کنند، تا مسافران خود را جا به جا کنند هم صدق می کند؟

در حالی که چشم انداز تاکسی های پرنده به خودی خود بسیار پیچیده است، برخی از شرکت ها ترس و نگرانی جدیدی را به این موضوع اضافه کرده اند و صحبت از ماشین های پرنده شخصی را به میان آورده اند که این موضوع جدا از مخاطرات فراوان مشکلاتی را نیز به همراه دارد.


پهپادهای تباه گر

پهپادهای تباه گر ممکن است که یک مشکل جدی باشند. پهپادها می توانند استفاده های بی شماری در جامعه داشته باشند از تحویل بسته تا ارائه خدمات سلامتی و بهداشتی فوری تا کاربرد در جنگ های پیشرفته نظامی و استراتژیک. از آن جا که تکنولوژی پهپادها ارزان تر و در دسترس عموم مردم است، نگرانی ها در مورد امکان استفاده شخصی از آن ها برای انجام یک حمله تروریستی به مردمان غیر نظامی افزایش می یابد.

یک ویدئو که توسط یک سازمان با هدف ممنوعیت استفاده از پهپادهای قاتل تولید شده است، نشان می دهد که چگونه توسط پهپادها حملات مقیاس بزرگ انجام می شود. پهپادها می توانند با حمل مقدار کمی مواد منفجره با عث قتل عام عده زیادی شوند.

پهپادها در موارد مختلفی در میدان جنگ به عنوان سلاح استفاده شده اند. همچنین هکرهای آمریکایی توانسته اند راهی برای نصب اسلحه در پهپادها پیدا کنند. به عبارت دیگر، در یک زمانی زندگی می کنیم که یک غیر نظامی می تواند یک پهپاد را خریداری کرده و طوری طراحی کند تا یک فرد یا گروه خاص را هدف قرار دهد.


روبات ها و ایجاد تغییر دیدگاه در جامعه

استفاده از رسانه های اجتماعی برای اکثر مردم به عادت تبدیل شده است، اما زمانی را که ما آنلاین صرف می کنیم ممکن است به شدت بر مبادله اطلاعاتی و گفتمان اجتماعی و سیاسی ما تاثیر بگذارد.تبلیغات آنلاین در تمام زمان ها زیاد است و توسط نهاد های مختلف برای شکل گیری بحث های سیاسی در رسانه های اجتماعی استفاده می شود.یکی از رایج ترین ابزارهایی که برای تغییر ادراک عمومی در اینترنت استفاده می شود روبات ها هستند.آن ها برنامه های ساده ای هستند که برای انجام وظایف ابتدایی طراحی شده اند.این موضوع می تواند شامل مواردی مانند به اشتراک گذاشتن لینک ها،هشتگ ها و نظرات در سیستم عامل های مختلف باشد.یکی دیگر از موارد استفاده نادرست از تکنولوژی و ایجاد چهره ای ترسناک برای تکنولوژی روبات ها هستند.

روبات ها اغلب با هدف تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی مخاطبان مورد نظر خود اطلاعات خاصی را بار گذاری کرده و آن ها را به اشتراک می گذارند به منظور اهدافی از قبیل توزیع و توسعه نظریه های توطئه آمیز،داستان های دروغین و سایر اطلاعات نابجا که بر شهروندان تاثیرات نامناسبی می گذارد.


دوربین های رد یاب و مشکلات زیست محیطی

هک کردن دوربین های ردیاب برای شکار حیوانات در معرض انقراض مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.طی فعالیت های حفاظتی که به منظور کمک به حفاظت از گونه های در معرض انقراض در سراسر جهان صورت می پذیرد،تکنولوژی به عنوان عنصری حیاتی است،اما به همان اندازه که می تواند در راستای امور حفاظتی برای طرفداران حفظ منابع طبیعی مفید باشد برعکس ممکن است مورد سوء استفاده هم قرار گیرد.

دوربین های ردیاب برای کنترل حیات وحش و حیوانات در معرض انقراض به وسیله دلال هایی که به دنبال حیوانات کمیاب جهت فروش در بازار سیاه هستند هک می شوند.علاوه بر این هک کردن،آن ها می توانند با دنبال کردن برنامه های رسانه های اجتماعی از طریق عکس هایی که گردشگران از حیوانات نادر به رسانه های اجتماعی ارسال می کنند،از محل زندگی حیوانات کمیاب مطلع شوند.لذا گردشگران قبل از ارسال عکس های خود به شبکه های اجتماعی بایستی موضوع را خوب بررسی و تجزیه و تحلیل کنند.


تکنولوژی شناسایی کدهای DNA و احتمال فروش آن ها

کدهای DNA می تواند توسط سایت هایی مانند Ancestry.com فروخته شوند.تجزیه و تحلیل های پزشکی و ژنتیکی راه خود را به بازار تجاری باز کرده است و اکنون هرکسی می تواند کدهای DNA خود را شناسایی کرده و ژنوم خود را با هزینه ای نسبتا پایین تعیین کند.

در حالی که دستیابی به ریشه های ژنتیکی ممکن است جذاب باشد،شما باید قبل از تجزیه و تحلیل DNA خود از مورد اطمینان بودن سازمانی که این کار را برای شما انجام می دهد اطمینان حاصل کنید.هنگامی که شما نمونه ژنتیکی خود را برای تجزیه و تحلیلی می فرستید،حق استفاده از DNA خود را به روش های مختلف می دهید.پس کمپانی ها می توانند اطلاعات ژنوم شما را به شخص ثالثی بفروشند.


واقعیت مجازی و نمایش فیلم پس از مرگ

امروزه واقعیت مجازی برای نشان دادن احساسی که در زمان مرگ داریم مورد استفاده قرار گرفته و تصاویر عجیب اما هیجان انگیزی را با علاقمندان به این حوزه به اشتراک می گذارد.یکی از اپلیکیشن های بسیار وحشتناک و مخوف موجود به نام virtual reality است که به وسیله فرانک کلمن،یکی از طراحان تصورات غیر واقعی با ایده های بسیار مهیب و ترسناک تست شده است.

او یک شبیه سازی مجازی ایجاد کرده است که به مردم این امکان را می دهد درک کنند چه حس و حالی را در زمان مرگ تجربه می کنند.او این کار را برای کمک به بیماران بد حال و نزدیک به مرگ انجام می دهد.کلمن معتقد است که ترس و تجربه مرگ یک موضوع نادیده گرفته شده است و اگر ما شروع به اقدام به درمان اضطرابی کنیم که در مرگ وجود دارد،ممکن است این بدان معنا باشد که روند مرگ را تسهیل کنیم.در حالی که این تکنولوژی دارای اهداف خیرخواهانه است،این قابل درک است که ایده پیش نمایش مرگ خود باعث ایجاد وحشت می شود.


Fitbit و تشخیص سلامت بدن انسان

دستگاه Fitbit شما می داند که در شرایط فیزیکی خوبی نیستید.تکنولوژی همواره بیشتر و بیشتر به سمت شخصی شدن پیش می رود و در حال حاضر ما دستگاه هایی داریم که می توانند به داخل بدن نگاهی بیندازند تا در ارتباط با سلامتیتان اطلاعاتی را در اختیارتان بگذارند.ابزار الکترونیک پوشیدنی همانند Fitbit با محبوبیت فراوانی روبروست که به شرکت ها اجازه می دهد اطلاعات اساسی مربوط به آناتومی مشتریان خود را جمع آوری کنند.بالاتر از آن،بسیاری از این دستگاه ها این توانایی را دارند که شرایط اضطرارای پزشکی را به کاربران خود هشدار دهند.زندگی مردم به لطف محصولاتی مانند Fitbit نجات داده شده است،ولی هنوز این موضوع بسیار عجیب و غریب است که یکی از دستگاه های شما بتواند احتمال مرگتان را پیش بینی کند.


محققان می دانند که چگونه روبات ها را هک کنند

علاوه بر استفاده در یارانه ها،Ransomware نیز می تواند برای هک کردن روبات ها مورد استفاده قرار گیرد.در مارس 2018،محققان به عنوان یک تست امنیتی Robot Humanoid Robotics NAO را هک کردند.آن ها با موفقیت به روبات نفوذ کردند و توانستند به راحتی به هک شدن پایان دهند.آن ها همچنین توانستند به اطلاعات و داده های روبات دسترسی پیدا کنند و بحث برانگیز تر آن که ویدئویی را به نمایش بگذارند.این برند از روبات ها به طور معمول در فروشگاه ها و کلاس های درس برای کمک به کارکنان استفاده می شود و به طور فزاینده ای رایج هستند.

علاوه بر روبات های شبیه انسان، AI مانند آمازون اکو نیز به طور گسترده ای در سراسر کشور استفاده می شود.

شما فکر می کنید پیامدهای استفاده از این روبات ها چیست؟تولید کنندگان AI باید اقدامات امنیتی خود را برای محافظت از مردم انجام دهند.هک کردن روبات هایی که در فروشگاه ها،بیمارستان ها و... کمک می کنند می توانند باعث از کار افتادن خدمات و در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات آن سازمان شوند.این امر می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد و حتی مرگبار هم باشد.


تشخیص چهره آمازون و نظارت جمعی

تشخیص چهره آمازون می تواند برای نظارت جمعی مورد استفاده قرار گیرد.سیستم تشخیص چهره آمازون،Recognition،در اواخر سال 2016 معرفی شد.این سرویس برای شناسایی چهره ها و موارد مختلف از طریق تصاویر است.بلافاصله پس از آغاز آن،آمازون خدماتی را به سازمان ها برای اجرای بهتر قانون ارائه کرد و از این سیستم به عنوان وسیله ای برای کمک به تحقیقات جنایی استفاده کرد.

در حالی که طرفداران این فناوری معتقدند این ابزار قوی برای دستگیری جنایتکاران بسیار مفید است،دیگران از جمله اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا،آن را به عنوان یک سلاح بالقوه معرفی می کند که می توانند برای نظارت بر جمعیت کثیری از افراد جامعه که بیگناه بوده و خلافکار نیستند مورد استفاده قرار گیرند.در 22 ماه می سال 2018،ACLU همراه با سایر حامیان حفظ حریم خصوصی از آمازون خواسته است تا عرضه این نرم افزار را متوقف کند.ACLU معتقد بود که آن ها با استفاده از این سیستم فقط افرادی را که دلشان می خواهد از جمله مهاجران غیر قانونی یا فعالان موجود در لیست سیاه را برای دولت شناسایی می کنند.


Ransomware و حملات سایبری

Ransomware می تواند برای خاموش کردن سرویس های حیاتی مورد استفاده قرار گیرد.حملات سایبری به طور فزاینده ای در سر فصل ها ظاهر می شود و پیچیدگی و پتانسیل آسیب آن ها هرروز افزایش می یابد.یکی از ابزار های رایج در حملات سایبری،چیزی است به نام Ransomware ،نوعی از ویروس کامپیوتری که اطلاعات را از گروگان می گیرند تا زمانی که قربانی باج را پرداخت کند و اطلاعاتش را پس بگیرد.

از طریق یک ایمیل از طرف یک شرکت معروف یا شرکت های خدماتی مثل شرکت گاز،هکرها قربانیان را به بهز کردن لینک ترغیب می کنند.لینک ارسالی هارد کامپیوتر را بارگیری می کند و سیستم کاربر قفل شده و یک پیام ارسال می کند که پس از پرداخت هزینه می توانید به سیستم خود دسترسی پیدا کنید.

نمونه این حمله سایبری در سال 2017 در انگلستان اتفاق افتاد.این حمله کامپیوتر ها را در بیمارستان های سراسر انگلیس قفل کرد و باعث ایجاد یک اورژانس ملی شد که چند روز طول کشید ویروس غیر فعال شود.بنابراین دفعه بعد که یک ایمیل ظاهرا معمولی از یک شرکت آشنا دریافت می کنید،قبل از باز کردن فایل پیوست حتما احتیاط لازم را به عمل آورید.


دستگاه خودکشی چاپ با پرینتر سه بعدی

این تکنولوژی شاید مخوف ترین و عجیب ترین ها باشد و به ذائقه بسیاری از ما اصلا خوش نیاید.یک پزشک استرالیایی یک دستگاه خودکشی چاپ با پرینتر سه بعدی را ساخته است.دکتر philip Nitschk در حال کار کردن روی یک ماشین خودکشی پرینت سه بعدی به نام sarco است.کاربران سوار ماشین می شوند،ماشین شروع به کم کردن اکسیژن فضای داخلی می کند،افراد کم کم سطح هوشیاری خود را از دست می دهند و پس از مدتی بدون اینکه اذیت شوند و چیزی را حس کنند می میرند.در استرالیا کشتن بدون درد و مرگ آسان برای افرادی که از یک بیماری بسیار سخت رنج می برند قانونی است.لذا استفاده از این دستگاه در کشور هایی که قانون اتانازی را دارند کاملا قانونی است.برای استفاده از این دستگاه کاربران باید ثابت کنند که از لحاظ ذهنی سالم هستند و دلایل قانونی برای پایان دادن به زندگی خود دارند تا بتوانند از طریق کدی که به آنها داده می شود به آن دسترسی یابند.


معضلات ماشین هایی با تکنولوژی جدید

مردم یاد می گیرند چگونه ماشین هایی با تکنولوژی جدید را هک کنند.اتومبیل ها می توانند به عنوان سلاح های مرگبار مورد استفاده قرار گیرند.امروزه در آمریکا تصادفات اتومبیل چهارمین علت شایع ترین مرگ و میرهاست،اما این تعداد می تواند افزایش یابد،زیرا هکرهای افراطی یاد گرفته اند که چگونه کنترل خودرو های کامپیوتری را به دست گیرند.با توجه به اینکه امروزه اتومبیل های بیشتری با تجهیزات تکنولوژیکی همانند اینترنت و بلوتوث و... مجهز می شوند،این مسئله باعث می شود که خودرو ها به عنوان یک کامپیوتر متوسط به صورت بالقوه مستعد هک شدن باشند.بنابراین یک هکر می تواند با کنترل یک ماشین و به طور عمدی آن را خراب کند.

محققان قبلا ثابت کرده اند که می توان یک ماشین را هک کرد و از راه دور کنترل فرمان و شتاب را در دست گرفت.لذا مجرمان می توانند از طریق تکنولوژی موجود در اتومبیل ها به راحتی آن ها را کنترل کنند.


FakeApp و تغییر چهره

FakeApp یک برنامه است که می تواند در فیلم های در سطح هالیوود چهره افراد را تعویض کند.رایانه های قدرتمند و برنامه های کاربر پسند،جلوه های ویژه هالیوود را می توانند توسط افرادی بکشند که در لباس خواب خود قرار گرفته اند.این به نظر می رسد یک مورد بسیار کارآمد است،اما مردم در حال حاضر راه هایی را برای سوء استفاده از این تکنولوژی جدید برای اهداف غیر اخلاقی پیدا کرده اند.

FakeApp ،یک برنامه جدید است که به شما اجازه می دهد چهره خود را با دقت فوق العاده بالایی با یک چهره دیگر جایگزین کنید.این نرم افزار اخیرا بسیار بحث برانگیز بوده و موجب اختلاف نظرهایی شده است.مشهورترین افراد از جمله میشل اوباما قربانی این موضوع بوده اند و این مسئله نشان می دهد که هیچکس از این فناوری ها در امان نیست.هرکسی می تواند در یکی از این برنامه ها قرار گیرد و پیامد های وحشتناکی را به دنبال داشته باشد.


Boston Dynamics مهندس روبات ها

Boston Dynamics،در رقابت با دیگر روبات ها بسیار قدرتمند است.آنها مسئولیت برجسته ترین روبات های موبایل را که تا کنون توسعه یافته است برعهده دارند.همه این روبات ها به نظر می رسد که می خواهند بشر را بنده و اسیر خود کنند.

در سال 2018،Boston Dynamics ویدئویی از SpotMini منتشر کرد.یک روبات سگ مانند که در را برای عبور یک SpotMini باز کرد.SpotMini علاوه بر توانایی تشخیص،چرخش و باز کردن در دستگیره قادر است به فردی که بی اجازه می خواهد به خانه ورود کند هشدار دهد و به او حمله کرده و او را متوقف کند.روبات های Boston Dynamicsنه تنها می توانند از موانع عبور کنند بلکه هرکسی یا هر چیزی را که در مسیر آنهاست نادیده می گیرند.نیازی به گفتن نیست،این موضوع کابوسی است برای بشر که نتواند در آینده روی روبات ها کنترل داشته باشد.


روبات های پزشک و جراحی های واقعی

روبات های پزشکی روی یک قاعده کلی می توانند افراد را مورد جراحی قرار دهند.رفتن به دکتر در شرایط عادی می تواند یک تجربه ترسناک باشد،اما وجود برخی از روبات ها با چاقوهای کوچک جراحی در دست به نظر یک کابوس است.افرادی که فوبیا و ترس از بیمارستان دارند، به آینده سخت پیش رو می اندیشند، چراکه مراکز پزشکی شروع به معرفی روبات های جراح بیشتری می کنند. جراحی روبوتیک به معنی استفاده از روبات های پزشکی است که معمولا با بازوهای مکانیکی مجهز شده اند تا جراحی را از راه دور انجام دهند. درحالی که این موضوع می تواند عوارضی مانند عفونت را کاهش دهد و دقت و انعطاف پذیری بیشتری را فراهم آورد، ولی بعضی از پزشکان این عمل را به علت غیر ضروری و گران قیمت بودن مورد انتقاد قرار داده اند. شما می توانید روبات های جراحی را پیدا کنید که مردم را در بیمارستان ها در سراسر کشور جراحی میکنند و در طول زمان محبوب می شوند. اکثر این روبات ها هنور توسط یک انسان اداره می شوند، آیا این امکان وجود دارد که آن ها بتوانند خودشان به تنهایی و بدون کنترل دست بشر یک جراحی را به طور کامل انجام دهند؟


تکنولوژی کارآمد FracKing و ایجاد زلزله

FracKing میتواند موجب ایجاد زلزله های گسترده ای شود. منابع انرژی تجدید پذیر راه آینده هستند، اما گاز طبیعی یک منبع ضروری برای بسیاری از صنایع است. FracKing یک روش رها سازی گاز از میان سنگ های صخره هاست. ایجاد شکستگی هیدرولیکی یا FracKing یک روش نسبتا جدید برای استخراج گاز طبیعی از توده های زیرزمینی است که از مایعات با فشار بالا برای نفوذ به عمق زمین استفاده می کند.. این فرآیند بسیار بحث برانگیز است، به ویژه که یکی از عوارض جانبی اصلی، زلزله های خودبه خودی است. ایالت هایی مانند اوکلاهما که از روش ایجاد شکست هیدرولیکی زیاد استفاده می کنند، شاهد افزایش شدیدی در تعداد زلزله ها هستند، پدیده ای که می تواند پیامدهای مرگبار داشته باشد.


زیردریایی با سلاح اتمی و نابودی شهرها

روسیه احتمالا یک نوع جدید از زیردریایی با سلاح اتمی را طراحی می کند که می تواند تمام شهرهای ساحلی را از بین ببرد. در حالی که جنگ سرد به گذشته مربوط می شود اما هنوز پیامدهای سیاسی و جغرافیایی آن احساس می شود. روسیه هنوز هم در انرژی هسته ای قدرتمند است و دهها سال صلح نسبی باعث توقف آن ها از توسعه سیستمهای جدید و پیشرفته تر سلاح های هسته ای نشده است. به نظر می رسد که موشک از یک زیر دریایی که عملا توسط رادار قادر به شناسایی نیست، پرتاب می شود. به گفته پنتاگون، زیردریایی می تواند شهرهای ساحلی اقیانوس را منفجر کند. اگر این خبر واقعی باشد استفاده از آن قیامتی باور نکردنی را پدید می آورد.آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap